icon

0549 699 69 60
info@interaktifkampus.com


Yer hostesleri; kişinin görev aldığı hava alanında gelen ve giden yolcuların bilet, pasaport veya kimlik, bagaj ve taşımacılık ve bilet işlemleri işini gerçekleştirmek, uçuş yapacak kişinin özel gereksinimlerini (engelli, bebek veya çocuk, yaşlı yolcu girişi vs. gibi) karşılamak ve oluşabilecek sorunlarını çözmek ve ilgilenmekle sorumludur. Genel olarak bir yer hostesi, seyahat edecek olan yolcunun seyahatini gerçekleştireceği ana kadar ilgili olan tüm işlemlerinden sorumludur. Eğitimin amacı yer hostesliği eğitimi alan kişinin taşımacılık işleminin gerçekleştiği alanlarda (tren, otobüs, otogar, havaalanı, seyahat acenteleri ve turizm acenteleri, ilgili fuar veya tanıtımlar) ilgili hosteslik görevini yerine getirebilecek bilgi seviyesinde olmasıdır.

Kursa Katılım Şartları

Yer hostesliği kursuna katılabilmek için belirli şartlar mevcuttur; En az lise mezunu olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, fiziki özellikleri ve sağlık şartları yer hostesliğine uygun olmak, yasalar gereği herhangi bir hüküm giymemiş olmak, daha önceki çalıştığı işlerden herhangi bir disiplin suçu veya yüz kızartıcı sebeplerden ayrılmamış olan ve bu mesleği kariyer olarak görüp ilerlemek isteyen herkes bu kursa katılım sağlayabilir. Yer hostesliği kursu fiyatları ise

, eğitim içeriğine bağlıdır.

Kurs İçeriği

Yer hostesliği kurs içeriğinde kursiyerlerimiz birçok yeni kavram öğrenecek ve bu serüveninde yeni edinimler kazanmış olacaklardır. Kurs içeriği genel olarak şu şekildedir; Yolculuk kuralları, yolcu ve trafik hakları, havayolu ve karayolu anlaşmaları, bilet okuyup anlama yeteneği, Check-in işlemleri ve detayları (Manuel check-in ve online check-in işlemleri ve aşamaları), boarding işlemleri ve sistem kullanımı, uçuş aksaklıkları manifestosu ve bu durumlarda verilmesi gereken hizmet ve işlemler, boarding işlemleri, denied boarding uygulamaları, özel hizmet gerektiren müşteri uygulamaları (yaşlı, engelli veya bebek yolcular gibi), tekerlekli sandalye ekleme işlemleri, manuel bagaj etiketi oluşturma ve ayrıca uçakta taşınmasına izin verilen veya verilmeyen malzemelerin anlaşılması, evcil hayvan (PETC veya PET in Hold) taşıma işlemleri gibi detaylı kazanımlar edinilmesi amaçlanmaktadır. Yer hostesliği kursu fiyatları ile alakalı bilgi için firmamızla dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

maurers fx15 lida biber hapı yutulabilir mide balonu ankara