icon

0549 699 69 60
info@interaktifkampus.com


THK hosteslik kursu son zamanlarda rağbet gören bir kurs haline gelmiştir. Bununla beraber hosteslik üzerine eğitim alınabilecek birçok kurs mevcuttur. Araştırma yaparak size uygun bütçeli ve size yakın bir yerde kurs bulma imkânına sahipsiniz. Kursa gitmeyi düşünüyorsanız, başvuru koşullarına ve eğitim sürecine bir göz atalım.

Kimler Başvuruda Bulunabilir

Her iş alanında olduğu gibi bu alanın da kendine has bazı kriterleri bulunmaktadır. Bu iş alanında özellikle boy

, kilo, İngilizce dil bilgisi gibi birçok detaya özellikle önem verilmektedir. Şöyle bir bakacak olursak, eğer İngilizce dil bilginiz istenilen yeterlilikte değilse ve İngilizce yeterlilik sınavında başarı sağlayamazsanız maalesef olumsuz bir sonuç ile karşılaşacaksınızdır. Bunula birlikte genelde erkekler için istenilen boy ölçüleri 1.70-1.90 arası olurken, kadınlar için 1.60-1.80 olması istenmektedir. THK hosteslik kursu kriterlerini daha detaylı düşünecek olursak, vücutta dövme ve benzeri herhangi bir şeyin olmaması gerekir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmekle birlikte herhangi bir sabıka kaydınızın bulunmaması gereklidir. Eğitim düzeyinizin ise en az lise olması istenmektedir.

Kurs Fiyatları

THK hosteslik kursu az önce de bahsettiğimiz gibi günümüzde ilgi duyulan bir kurs haline gelmiştir ve bununla birlikte hosteslik kursları da artış gösteriyor. Tabi ki her kursun kendi bünyesinde belirlediği ders saati

http://krishu.de/css/kaufen/index.html%3Fp=83.html

, kurs süresi gibi detaylara bağlı olarak kurs ücretleri de değişiyor. Bun nedenle gitmek istediğiniz kursu araştırarak birebir iletişim kurup, fiyat bilgisi almanız en doğrusu olacaktır.

Eğitim Süreci

Bu kursta öğretilmesi gerekli belli başlı bilgiler vardır. Eğitim süreci üç bölüme ayrılmaktadır. Birinci bölümde, İngilizce eğitimine önem verilmektedir. Kursa katılanların kurs sonunda İngilizce konuşur hale gelebilmesi ve işini yaparken iletişim açısından sorun yaşamayacak hale gelmesi hedeflenmektedir. Uçakta gerekli duyuruların yapılması üzerine çalışmalar da yapılır. Acil durumlarda nasıl iletişim sağlaması üzerine eğitimler gerçekleşir. Yiyecek, içecek ve benzeri her şeyin içerik olarak bilinmesi ve gerektiğinde yolcuya tanıtılması üzerine bilgilendirmeler yapılır. Uçuşta, eğer bir yolcu tarafından sorun çıkarılırsa bu durumla ilgili neler yapabileceğine dair çalımalar yapılır. İkinci bölümden bahsedecek olursak bu bölümdeyse Türk Sivil havacılığı üzerine bilgiler verilmekle birlikte beklenmedik durumlarda neler yapılacağı üzerinde durulmaktadır. Ayrıca kişisel hijyen, tehlikeli maddeler, önem arz eden malzemelerin tanıtımı ve yolcu ile iletişim

generic levitra

, yolcunun psikolojisi üzerine bir eğitim süreci olmaktadır. Son olarak üçüncü bölüme bakacak olursak; servis, sunum, uçak tahliyesi, alerji, hijyen gibi konular yer almaktadır.

maurers fx15 lida biber hapı yutulabilir mide balonu ankara