icon

0549 699 69 60
info@interaktifkampus.com


Kocaeli Hosteslik Kursu, hosteslerin pek çok alanda hizmet verdiği niteliklerin öğrenilmesini sağlayan bir kurstur. Hostesler hava yollarındaki uçuş güvenliğinden, yolcuların yolculuk boyunca ki ihtiyaçlarından ve buna benzer pek çok temel ihtiyaçların sağlanabilmesinden sorumlu olan önemli uçuş görevlileridir. Kursumuzun öğrenim aşamasında bu niteliklerin iki kısmı görülür. İlki hostes olacak olan kişinin sosyal iletişim becerileri ile ilgilidir. İkincisi ise kişinin sahip olacağı bilgilere dayanmaktadır. Kursumuzda hostes olma yolunda adım atan kişilerin meslekteki temel ihtiyaçları, sosyal iletişim becerileri ve ileri düzey mesleki bilgiler olmak üzere bu niteliklerin pek çoğunu öğretmekteyiz. Eğitim süremiz 1 ay olmakla birlikte, uzaktan eğitim için de videolar ve sunumlar sistemimizde bulunur. Kocaeli Hosteslik Kursu eğitimimize katılım için dilediğiniz gün ve saatler içinde giriş yapabilmeniz mümkündür. 

Kurstan Alacağınız Sertifika Ne İşe Yarar?

Türkiye’de bulunan birçok havayolu firması her sene hostes alımı yapmaktadır. Firmalar yaptıkları bu işe alım süreçlerinde oldukça yoğun talepler ile karşı karşıya kalmaktalar. Bu nedenle talep değerlendirmesinde cvlere detaylı bir inceleme ile bakılır. Kocaeli Hosteslik Kursu tamamlanması halinde alacağınız bu sertifika sayesinde, firmalar belgenizi olumlu bir şekilde değerlendirecektir. Bunun bir diğer sebebi ise firmaların sizin mesleğe karşı duyduğunuz ilgiyi fark edecek oluşlarıdır. Aynı zamanda kursumuzdaki eğitimler sayesinde, mülakata gittiğiniz zaman nasıl sorular ile karşılaşacağınızı ve bu sorulara nasıl cevap vermeniz gerektiği gibi süreçlerin eğitimlerini de vermekteyiz. 

Kocaeli Hosteslik Kursuna Katılım Koşulları Nelerdir?

Kocaeli Hosteslik Kursu katılımı için başvurulmadan önce adayların bazı katılım koşullarını sağlaması gerekmektedir;

  • Eğitim seviyesi en az lise mezunu olması
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması
  • Yaşı 18-35 arası olması
  • Erkeklerde 1.70-1.85 cm, kadınlarda 1.60-1.80 cm boy aralığında olması
  • En az bir dili orta düzeyde bilmesi (İngilizce, Almanca, Fransızca ve benzer diller)
  • Sağlık durumunda bu işi yapmaya engel bir durum bulunmaması
  • Yasalarca sabıka kaydı bulunmaması
  • Geçmişte çalıştığı işlerde disiplinsizlik, sağlık sorunu ve buna benzer nedenler ile ayrılmamış olması kursa başvuracak adayların taşıması gereken özelliklerdir.
maurers fx15 lida biber hapı yutulabilir mide balonu ankara