icon

0549 699 69 60
info@interaktifkampus.com


Uçak içerisinde uçuş anında yolculara hizmet verecek nitelikli kabin memurları yetiştirmeyi amaçlayan firmamız, birçok farklı eğitimi içinde barındıran kabin memuru kursları için ön kayıtları başlatmıştır. Bu kursa katılan bireyler, hosteslik diye de tabir edilen kabin memurluğunun her aşamasını detaylı olarak görecek ve gerek uygulamalı gerekse teorik eğitimler ile hostesliğin en ince ayrıntısını öğreneceklerdir. Kursun katılım koşulları arasında; 19-35 yaş aralığında olma şartı, hiçbir suça karışmamış ve sicil kaydına işlememiş olma şartı, lise veya dengi bir okuldan mezun olma şartı gibi maddeler yer almaktadır. Bu maddeleri sağlayan her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kursa gerek online olarak gerekse yüz yüze kayıt yaptırabilmektedir.

Kabin Memurluğu Kursunun Amacı

Bu kursun başlıca amacı nitelikli hostes yetiştirmektir. Bunun yanı sıra kabin memuru kursları için başvuru yapan adaya; uçakta şirket temsilciliği yaparken bunun bilincinde olarak müşterilerle saygı çerçevesinde iletişim kurulabilmesi

, uçakta bulunan yolcuların sağlığı ve emniyeti ile ilgili bilgilerin öğrenilmesi, tehlike durumlarında bilinçli bir hostes olarak derhal yolcuların tahliyesinin gerçekleştirilmesi

, yolcuların konforunun her şeyden ön planda tutularak hareket edilmesi

/get-amoxil-uk.html”>Buy Amoxil UK

, tüm bu süreçte uçak içerisinde disiplinli olunabilmesi gibi mesleki kuralların aşılanması amaçlanmıştır. Adayın kursu başarı ile bitirmesinin ardından adına MEB onaylı sertifika düzenlenecek olup, bu sertifika ister online olarak hazırlanıp e-posta adresine, isterse kâğıt üzerine basılıp verilen ev adresine gönderilecektir.

Kabin Memurluğu Kursu İçin Gerekli Belgeler

Kabin memuru kursları başvuru işlemlerinde fazla bir belge gerekmemektedir. Başvuru esnasında getirilmesi gereken belgeler; 3 adet vesikalık resim, 1 adet kimlik fotokopisi, e-devlet üzerinden alınabilecek adli sicil kaydı, lise ve dengi herhangi bir okuldan mezun olduğunuzu kanıtlar nitelikte bir adet diploma fotokopisi, e-devlet üzerinden alınabilecek ikametgâh belgesi şeklinde açıklanabilmektedir. Kayıt işleminden hemen sonra uygun olunan bir sınıfa alınmanız sağlanmakta ve derslerin anlatımına başlanmaktadır. Cinsiyet fark etmeksizin başvurulabilen bu kursların tamamlanmasının ardından bireye özgü sertifika verilmektedir. Verilen bu sertifika ile dilenen havayolu şirketinde iş başvurusunda rahatlıkla bulunulabilir.

maurers fx15 lida biber hapı yutulabilir mide balonu ankara