icon

0549 699 69 60
info@interaktifkampus.com


Hostes yetiştirme kursu, hostes yani diğer bir deyişle kabin memuru olabilmek için çoğunlukla MEB onaylı düzenlenmiş sertifika programlarıdır. Hostes yetiştirme kursları kabin memuru olabilmek için çeşitli yollardan birisidir. Erkek kabin memurlarına host adı verilirken

Hostes (Kabin Memuru) Nedir?

Hostes yetiştirme kursuna gitmeden önce hostes kimdir? İş tanımı nedir? Bunları bilmek ve bunlar doğrultusunda mesleği seçip seçmeyeceğinize karar vermek gerekmektedir. Kabin memurluğu ülkemizdeki en havalı ve rövanşta mesleklerden biridir. Kabin memurunun iş tanımı ise uçak içinde seyahat eden yolcuların rahatlığını sağlamakla, gerekli uçuş sırasında ve acil durumlarda ihtiyacı olabilecek bilgileri aktarmak ve ilk yardımı sağlamakla, gerekli durumlarda pilotun talimatlarını yerine getirmek ile ve son olarak yolculara yiyecek, içecek servisi yapmak ve uçuş sonrası uçağın temizliğini sağlamakla görevli kişilerdir.

Hostes Yetiştirme Kurslarına Nasıl Kayıt Olunur?

Hostes yetiştirme kursu pek çok havayolu şirketi tarafından ve bazı özel MEB onaylı kurumlar tarafından verilmektedir. Bu kurslara katılmadan önce mutlaka kabin memuru olmak için gerekli şartları sağlıyor olmalısınız. Her havayolu şirketinin belirlediği politikaya göre bu şartlar değişmekle beraber ortalama olarak belli bir boy ve kilo oranına sahip olmalısınız. Ayrıca güler yüzlü ve bakımlı olmalısınız. Oldukça önemli olan diğer bir özellik ise İngilizce biliyor olmanız ve seviyenizin en B2 olması gerekmektedir. Her mülakatta mutlaka İngilizceniz test edilecektir. Tüm bu şartlara uygunsanız kabin memurluğu kurs başlangıç zamanlarını takip edip istenilen belgelerinizle beraber kayıt olabilirsiniz.

Hostes Yetiştirme Kurs İçerikleri Nelerdir?

Kabin memurluğu kurslarının kimisi sizden İngilizceyi size kursta öğretmeyi hedeflemekte

, kimisi ise belli bir İngilizce bilgisi istemektedir. Kurs boyunca İngilizce eğitimlerin yanı sıra temel kabin memurluğu eğitimi ve ilk yardım dersleri verilmektedir. Kursa ilk önce internet üzerinden ön başvuru yapmanız gerekmektedir.

Hostes yetiştirme kursu

cialis uk

, kaydı yaptırmadan önce herhangi bir havayolu şirketi bünyesinde açılmış olan kursları tercih ederseniz programı başarıyla tamamladıktan sonra kursun dâhil olduğu havayolu şirketinde işe başlama şansınız o kadar yüksek olacaktır. Türkiye’ de kabin memurluğu yapabileceğiniz 10 tane havayolu şirketi mevcuttur.

maurers fx15 lida biber hapı yutulabilir mide balonu ankara