icon

0549 699 69 60
info@interaktifkampus.com


Hosteslik kursu; kabin memuru olmak isteyen kişilere bu alanda eğitim veren yerdir. Yolcu ilişkileri, görgü kuralları, zerafet, anlayış, hoşgörü, emniyet kuralları, yolcu hizmetleri, hijyen, sofra adabı, diksiyon ve anons, yolcu psikolojisi, extrem durumlarda gerçekleşecek davranışlar, tehlikeli maddeler hakkında bilgi, uçuş teorisi, emniyet kuralları, hava olayları, acil malzemelerinin tanıtılması gibi tüm bilgiler bu kursta öğretilir. Ayrıca uçakta uluslararası yolcu taşımacılığı yapıldığı için dünya dili olan İngilizcenin öğrenilmesi de sağlanır. En iyi hosteslik kursu için her şehirde birçok alternatif bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kursun içeriğini iyice öğrenmek ve buna göre kendinizi hazırlamaktır.

Hosteslik Kursları

Host ya da hostes olabilmek diğer mesleklere göre birçok farklı kural içermektedir. Örneğin; boy ve kilo orantısı

http://www.pianu.de/css/pharmacy/index.html%3Fp=37.html

buy generic levitra

, erkekler ve kadınların belirli boy seviyesinin üzerinde olması, en az lise mezunu olmak, en az bir yabancı dil bilmek ve sağlık konusunda herhangi bir sorun yaşamamak bu kurallardandır. Hosteslik kursu amacı hava yollarında en iyi kabin görevini verecek kişileri yetiştirmektir. Bu bağlamda kişiler kursu geçtikten sonra sınava girer ve kazanırsa kabin memuru olabilir. Hosteslik gelir ve kültür açısından oldukça yararlı bir meslektir. En iyi hosteslik kursu aynı zamanda kişilere kültür de katar.

Havacılık ekibinde yer alan kişiler ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu)’na göre havacılık İngilizcesi mutlaka iyi olmalıdır. Uçuş ekibinde ve uçuş ekibi adaylarında kesinlikle doğru ve etkin yabancı dil kullanımı gerekir. Bu nedenle de kursta insanlarla iletişim için en doğru yabancı dil eğitimi verilmektedir. İngilizce etkin ve doğru şekilde kullanıldığında doğabilecek iletişim sorunları yok olur. Hosteslik kursu başlangıcında herkesin İngilizce seviyesi belirlenir ve buna göre eğitim verilmeye başlanır. 

En iyi hosteslik kursu, üniversite onaylı eğitim ve sertifika sahibi olan kurslardır. Bu kurslara kayıt yaptırmak için belirli özelliklere sahip olmak gerekir. Bu özelliklerden bazıları; en az 18 ile en fazla 30 yaşında olmak, vücudunun görünür hiçbir yerinde kalıcı dövme sahibi olmamak, en az bir adet orta derecede yabancı dil bilmek, sabıkası olmamak ve sağlık durumu uçuşa müsait olmaktır.

maurers fx15 lida biber hapı yutulabilir mide balonu ankara