icon

0549 699 69 60
info@interaktifkampus.com


Hosteslik mesleğinin genel tanımında anlaşılmış olan hava yolu şirketinin kara yahut hava olmak üzere ayrılmış olan, müşterilerin genel memnuniyetlerini karşılamak için anlaştığı kişilerce gerçekleştirilen görev olarak karşımıza çıkmaktadır. Biraz ayrıntılarına indiğimizde; Ankara hosteslik kursu görev tanımının içerisinde müşterilerin rahat ve huzurunu sağlamaya özen gösterilmesi, uçak içerisinde servis hizmetlerinin sağlanması, uçağa giriş çıkışlarda yolculara yardım edilmesi, kokpit ile teknik iletişim halinde olunması, yolcuların güvenliğinin sağlanması gibi kavramları içerisinde barındırır.

Hosteslik Kursları

Ankara hosteslik kursu sizleri hostes olmaya hazırlamak amacı ile kurulmuş, yeterli bilgi ve beceri düzeyine sahip olmanızı sağlayan, sizleri firmaların sınavlarında başarılı olabilmeniz amacı ile eğitime tabi tutan ve bunun için alanında uzman kişilerce hazırlanmış eğitim içeriklerini belirli bir zaman içerisinde sunan, sizlerin donanımlı hale gelip firmaların hazırladığı sınavlarda başarılı olabilmeniz için kurulmuştur.

Hosteslik Kursları Eğitim İçeriği?

Öncelikle firmaların belirlemiş olduğu standartlarda sizleri İngilizce eğitimine tabi tutan hosteslik kursumuzda birçok eğitim kategorisi bulunmaktadır.

  • Uçak içerisinde yolcuların güvende ve huzurlu tutulabilmesi için gerçekleştirilen eğitimler
  • Kokpit ile iletişim teknikleri eğitimleri,
  • İlk yardım eğitimi (yolcuların güvenliği açısından çok önemlidir),
  • Acil durum çıkış protokolü eğitimleri,
  • Yolculara yeme içme servis eğitim teknikleri,
  • Uçak kapılarının açılış kapanış durumları,
  • Uçak havalanmadan önce yolcuları bilgilendirme teknikleri gibi eğitimler firmaların bünyelerinde profesyonelce hazırlanmış olarak sizlere sunulmaktadır.

Hosteslik Kursu Katılım Şartları Nelerdir?

Hosteslik kurslarına katılabilmeniz için öncelikle 18 – 30 yaş aralığında bulunmanız gerekmektedir. Bunun yanına birde boy ve kilo endeksi eklendiğinde 1.60 cm – 1.80 cm aralığında olmanız şirketlerin standartları arasında yer almaktadır. İngilizce seviyenizin geliştirilmesi çok önemli olduğundan en azından temel İngilizce bilmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Hosteslik Kursları İş Garantisi Sağlıyor Mu?

Ankara hosteslik kursu, sizlerin bilgi ve beceri düzeyinizi arttırarak sizleri bu meslek için bir eğitime tutup belirli bir düzeyde olmanızı sağlayarak şirketlerin yapmak üzere olduğu sınavlara hazır olmanızı sağlıyor. Dolayısı ile sizlerin işe olan disipliner yaklaşımınız beceri düzeyiniz diğer adayların önüne geçtiğinde hosteslik kursları sizleri şirketlere yönlendirebilmektir.

maurers fx15 lida biber hapı yutulabilir mide balonu ankara